top of page

Deklanşörümüzü engelliler için basacağız

Fethiye’nin önde gelen düğün fotoğrafçılarından Fatih Yılmaz Fotoğrafçılık, sosyal sorumluluk projesi kapsamında önemli bir çalışma başlattı ve 2017 yılında engelli çiftlerin fotoğraf çekimlerini ücretsiz yapma kararı aldı.

Daha önce çektiği farklı fotoğraflarla Beyaz Şov’a konuk olan ve pek çok televizyona haber olan Fatih Yılmaz, isminden söz ettirmeye devam ediyor. Eşi Şükran Yılmaz ile birlikte düğün fotoğrafları çeken Fatih Yılmaz, ülke genlinde başlatılan bir kampanyanın parçası oldu. Fatih Yılmaz Fotoğrafçılık, Türkiye’nin her yerinden gelebilecek engelli çiftlerin fotoğraf çekimlerini ücretsiz olarak yapacak. Gönüllülük esasıyla gerçekleştirilecek çekimler sırasında herhangi bir ücret alınmayacak.

Aşk Engel tanımaz çalışması kapsamında projeye dahil olduklarını söyleyen Fotoğrafçı Fatih Yılmaz, amaçlarının engelleri aşmasında bu insanlara yardımcı olmak olduğunu söyledi. İstanbul’da Esra Özcan isimli fotoğrafçı tarafından başlatılan ve Türkiye’de 800 Avrupa’da ise 200 profesyonel fotoğrafçının destek verdiği projede yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını anlatan Yılmaz, projenin dünya çapına yayılması için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı.

Aynı zamanda gazeteci olduğunu ve pek sosyal sorumluluk projesinde yer aldığını belirten Yılmaz, “Proje Türkiye genelinde uygulanan bir proje. Biz de Fethiye ve çevresinde proje kapsamında; evlenecek olan engelli çiftlerimizin düğün fotoğraflarını ücretsiz olarak çekeceğiz. Çekim yerlerine transfer dahil bütün masrafları Fatih Yılmaz Fotoğrafçılık biz karşılayacağız. Projemize dahil olmak isteyen kuaför, makyöz, gelinlikçi ve çiçekçi dostlarımızın da bizlerle bağlantı kurmaları yeterli olacak. Gerekli desteği bulursak bu işlerin de engelli kardeşlerimize ücretsiz olarak verilmesini sağlayacağız.” dedi.

Projenin danışmanlığını yapan Fatih Yılmaz’ın eşi Şükran Yılmaz da; “İstanbul'dan değerli meslektaşım Esra Özcan 'ın öncülük etmiş olduğu #aşkengeltanımaz projesine Muğla Fethiye bölgesinden biz de katkıda bulunmak istedik. Bu proje kapsamında engelli çiftlerimize sponsor desteğiyle gönüllü olarak güzel günlerini ölümsüzleştirme görevini üstlendik ve biz de Fatih Yılmaz Fotoğrafçılık olarak #vizörümgönüldenseninle diyoruz” ifadelerini kullandı.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page